Інвентар в міні-пекарні. Список аксесуарів для пекарні.

Діяльність організації складно уявити без використання господарського приладдя та виробничого інвентарю. Інвентар може брати участь у виконанні відповідальних завдань незалежно від основного устаткування. У харчовій промисловості більшість операцій виконується із застосуванням інвентарю, до якого належать кухонні прилади та приладдя.
Ви зібралися відкрити міні-пекарню або пекарню-кондитерську, тоді з вибором основного обладнання ви можете ознайомитись тут . А що стосується додаткового оснащення, то пропонуємо до вашої уваги приблизний список інвентарю для пекарні.

Інвентар для пекарні: ваги

Важливий і перший інструмент для пекарні – це ваги . Кухонні ваги-прилад, який зважує необхідну кількість сировини (продукції) у грамах, кілограмах, тоннах. Найчастіше на хлібопекарському виробництві застосовують ваги з точністю зважування до грамів. В наявності завжди повинні бути запасні ваги, якщо раптом основні вийшли з ладу.

Необхідний інвентар для пекарні: відра(ємності)

Пластикові відра (ємності) необхідні аксесуари на виробництві. Застосовуються для змішування інгредієнтів, зберігання сировини чи начинки. Кількість та обсяги ємностей різні і залежать від продуктивності та асортименту пекарні. Цей вид інвентарю – розхідник, тому що часто ламається і в швидкі терміни стає непридатним. Купувати ємність слід з кришкою. Така опція дасть можливість штабелювати ємності у висоту, тим самим заощадить площу цеху.

Великі та маленькі совки

Великі та маленькі совки. Є варіації у матеріалах їх виготовлення: платик, метал. Великі совки застосовують для борошна, щоб відразу висипати в тістоміс, а маленькі для дрібної сипучки (наприклад: спеції).

Лопатки

Лопатки-дуже зручні та практичні речі на виробництві. Їх використовують як дільники тіста, лопаткою можна допомогти хлібу “вискочити” з форми. Дерев’яні лопатки зручні для вимішування в посуді тіста рідкої консистенції, кремів і сиропу.

Шпателі та скребки

Шпателі та скребки також як і лопатки практичні речі у роботі з тестом. При виборі зверніть увагу на гнучкість скребка. Якщо він не гнеться, то працювати з ним буде незручно та складно.

Інвентар для пекарні: Таймер

Таймер-пристрій, який вимірює час . Їх слід придбати в кількості від 5 штук і більше. Якщо печі без таймерів – якраз на кожен ярус по таймеру, на тістоміс – таймер, на вистоювання – таймер…

Миски

Миски по можливості брати слід металеві. Вони легко миються. Вони штабелюються. Вони підходять і для невеликих замісів кілька кілограм тесту. Миски бувають різних розмірів, але працювати приємніше з універсальним розміром – не великі і не маленькі.

Необхідний інвентар: Термометри

Термометри: для приміщення, для тесту чи закваски. Один із важливих параметрів у випічці-температура. Контролювати її допомагає термометр. Тісто любить певні умови ( оптимальні параметри тесту ) і тому цей аксесуар обов’язковий на пекарні.

Форми для випікання

Форми для хліба та інші форми випікання. Варіантів безліч, різне виконання. Тут вибірка здійснюється індивідуально для кожної пекарні під вид продукції, що виготовляється.

 

Деко та гастроємності

Неприємні та гастроємності – спеціальні харчові ємності. Гастроємності та листи необхідні для запікання продуктів, випічки, нетривалого зберігання, експонування та перевезення страв. Основний матеріал виготовлення – харчова нержавіюча сталь. Деко металеві з трьома і чотирма бортами потрібні для випікання бісквітів, пирогів, рулетів. Металеві листи з одним бортом використовують для випікання печива, пиріжків, пряників, пластів тіста. Краще підійдуть алюмінієві листи. Вони легкі та практичні. Перфоровані пекарські листи ідеально підходять для випікання. Завдяки профільованому дну страви підрум’янюються не лише зверху, а й знизу. Гастроємності перфоровані-посуд ідеальний для готування на пару пароконвектомати. Актуальне її застосування для швидкого та рівномірного заморожування продуктів у морозильних камерах.

Сіта

Сита великі та малі застосовують при просіюванні борошна, запудрюванні готових виробів та проціджуванні різних рідин. Сита можуть бути волосяні, шовкові, металеві, з осередками різної величини.

Інвентар у пекарню: пензлі, качелі, терки, друшляк

Кисті використовують для змащування форм для випічки, листів, кондитерських виробів яйцями, олією або маргарином.
Скалками розкочують тісто в пласт. Для нанесення малюнка на тісто застосовують качалки з візерунками на поверхні.
Тертки звичайні та комбіновані використовують для зняття цедри з цитрусових плодів, подрібнення продуктів, прянощів, овочів та плодів.
Друшляк служить для промивання ягід, плодів, овочів.

Необхідний інвентар для пекарні: стелажі

Стелажі обов’язково знадобляться з виробництва, складі. Важливо підібрати стелаж-трансформер, щоб полиці регулювалися і ви під будь-який контейнер можете збудувати потрібну висоту. Матеріал виготовлення може бути: дерево чи метал. Менш вибагливий і довговічніший металевий стелаж.

Вище наведено лише зразковий перелік кухонного інвентарю, тому кожен пекар-кондитер може розширити його асортимент, враховуючи свої можливості та обсяг роботи при виготовленні тих чи інших виробів, а також асортимент продукції, що випускається.