Цвіль у розстоєчній камері.

Цвіль – хитрий підступний ворог. Збудником плісняви в камері розстоювання є суперечки грибків. Самі по собі грибки живуть практично скрізь (предмети, речі, поверхні, повітря і навіть космос) і можуть залишатися безпечними доти, доки вони не осядуть у місці, зі сприятливими умовами для їх розмноження та створення численних колоній. З цього моменту грибки перетворюються на величезну проблему, яку потрібно вирішувати негайно.

Причини появи цвілі у вистоенні.

Поява цвілі несе у себе ряд неприємних наслідків. Місця, де влаштувався грибок, починають обростати нальотом різних квітів, з’являється неприємний затхлий запах і найголовніше – ці місця стають розсадником небезпечних для здоров’я інфекцій.

Існує кілька причин, при яких суперечки грибків активізуються та швидко починають розмножуватися:

  • Висока вологість
  • Відсутність природного освітлення
  • Проблеми з циркуляцією повітря
  • Висока температура
  • Наявність важкодоступних темних місць.

Якщо розглянути причини детальніше, то з’ясовується, що грибкам просто необхідне вологе середовище. Розстоювальна камера повністю задовольняє цю вимогу. У камері розстоювання часом вологість досягає 95% – райське містечко для плісняви.

Відсутність прямого сонячного світла також сприятливо впливає на розмноження грибків. У камері розстоювання освітлення виключно штучне. Сонячне світло не потрапляє, тому пригнічувати діяльність плісняви не може.

Грибок потребує тепла. Відомо, що в камері розстоювання якраз тепло, температура підтримується постійна близько 35-45 °С, що і потрібно цвілевим грибам.

Розстоювальна камера – відповідне місце для розмноження та розвитку плісняви та грибків різних різновидів.

Способи боротьби з пліснявою в розстойці

Як ефективно боротися з пліснявою, якщо грибок плісняви – це єдиний у світі відомий людині організм, здатний вижити навіть в умовах відкритого космічного простору. Цвіль легко з’являється в житлових і не житлових приміщеннях, швидко розмножується і чудово почувається в найважчих умовах. Видалення цвілі є необхідним кроком для того, щоб зробити приміщення придатним для подальшої експлуатації.

Найкращим засобом боротьби є видалення джерела вологи та тепла. Хороша вентиляція та хімічні засоби (сода, бура, перекис водню, оцет, різні готові спеціалізовані засоби хімії тощо) по боротьбі з пліснявою – ось, мабуть, основні способи боротьби з грибками.

Після використання будь-яких методів боротьби з грибком обов’язково провітріть приміщення.

Профілактичні заходи

Щоб не довелося боротися з пліснявою в розстоєчну камеру, необхідно проводити профілактику її появи. Насправді запобігти її появі на порядок простіше, ніж видалити її з ураженої ділянки приміщення. Якщо під час не видалити грибки, вони поширяться всюди. Перемогти плісняву можна. Головне діяти планомірно:

  • Після роботи розстоювальну камеру залишати відкритою для провітрювання
  • Періодично обробляти камеру розстоювання спеціальними засобами для профілактики грибкового зараження. Спеціальні антисептичні засоби є у вільному продажу.
  • Щоб забезпечити приплив свіжого повітря для якнайшвидшого вигону вологи, встановити вентилятор у камеру

Варто зазначити, що кліматична установка фірми Quality & Reliability має таку функцію – «вентиляція камери після закінчення роботи». Наприкінці зміни все, що від вас буде потрібно, це тільки відкрити двері в камері розстоювання і вимкнути обладнання. Ви можете спокійно залишити робоче місце, вам не потрібно витрачати час для того, щоб чекати доки охолоне камера і вимкнути вентилятор. Обладнання все зробить за вас, остудить і осушить камеру, що позбавить вас неприємних запахів і на порядок зменшить можливість утворення та розвитку цвілі. Тепер у будь-яку технологічну перерву, вихідну чи свято ваша розстоювальна камера залишатиметься сухою. Величезна перевага – чи не так?