Пароконвектомат – що це таке і для чого він потрібен?

Промисловість харчування постійно розвивається. Цей факт передбачає впровадження нових видів харчового обладнання. До цього виду можна з упевненістю віднести пароконвектомат .

Що таке пароконвектомат.

Пароконвектомат – унікальний вид теплового обладнання, який поєднує в собі пароварку та конвектомат. Для приготування їжі використовуються різні режими пари та примусової конвекції.

Це універсальний пристрій, який дозволяє зварити, посмажити, згасити, розморозити, запекти і навіть закоптити може виробляти 70% операцій теплової обробки на вашій кухні.

Основною метою пароконвектомату є спрощення роботи сучасного кухаря, скорочення часу на приготування їжі, зниження кількості споживаної енергії та продуктів, необхідних для одержання однієї готової страви.

Основні режими роботи пароконвектомату .

«Професійний мультикухар» працює у 3 основних режимах:

  • Приготування на пару (термічна обробка парою вологість 100% та температура 80-120⁰С);
  • Конвекція (примусова циркуляція гарячого повітря з мінімальною вологістю близькою до 0 та температурою 30-300⁰С);
  • Комбінований варіант приготування (одночасно в дії пар та гаряче повітря, інтенсивна термообробка без пересушування продукту).

Додатково:

  • Регенерація із системою Finishing (запатентована технологія);
  • Низькотемпературна пара.

Історія.

Компанія Rational GmbH у 1976 році виробила перший у світі пароконвектомат. Тому по праву компанію Rational можна вважати першовідкривачем, а бренд Rational з роками – еталоном у світі пароконвектоматів. Винахід справив революцію у приготуванні страв на професійній кухні. Компанія за історію свого існування постійно вдосконалюється та впроваджує інновації у конструкцію та програмне забезпечення апарату. Пароконвектомати застосовують методи делікатної обробки продукту, що дозволяє зберегти корисні вітаміни та приготувати страви без використання олії. При цьому енерговитрати завдяки запатентованим технологіям знижуються як час готування.

В даний час пароконвектомат є багатофункціональною машиною з власним інтелектом і здатністю автоматично приготувати страву будь-якої складності.

Види пароконвектоматів.

– за енергоносієм

  • Газові
  • Елетричні

– за обсягом (місткістю)

  • Малі (3-6 рівнів)
  • Середні (6-10 рівнів)
  • Великі (12-24 рівні)

– за способом утворення пари

  • Бойлерні
  • Інжекторні

– за типом управління

  • Електронні
  • Електромеханічні
  • Механічні.

Пристрій та принцип роботи.

Пароконвектомат є робочою камерою з нержавіючої сталі з напрямними для гастроємностей. Камера нагрівається від ТЕНів (нагрівальних спіралей). Передача тепла відбувається за допомогою вентиляторів. Вологість у камері створює бойлерна чи інжекторна система зволоження.

На прикладі пароконвектомату фірми Rational розглянемо пристрій із можливими особливостями.

Робоча камера виготовляється із округлими кутами, а внутрішня частина виконана з певною геометрією. Завдяки геометрії камери (особливість) повітряні потоки та тепло поширюються максимально ефективно, а температура у будь-якій точці однакова. Округлі форми та матеріал (нержавіюча сталь) дозволяють легко мити пристрій.

Конструкція теплообмінника забезпечує високий ККД. ТЕНи та вентилятори створюють потрібну температуру в будь-якій точці камери. Сучасний пароконвектомат комплектується кільцевими нагрівальними елементами. Вентилятори мають кілька швидкостей та опцію реверсивного руху. Наявність реверсу обертання вентилятора є важливою для рівномірності прогріву камери. Центрифуга для сепарації жиру – цінне конструктивне рішення, яке виключає наявність фільтру затримки жирів. Також підтримує повітря чистим у робочій зоні.

Пароутворення бойлерне. Воно дозволяє більш точно контролювати фактичну вологість усередині камери. Такий тип парогенератора складніший і дорожчий за інжекторний. Однак у цьому варіанті пароутворення можна з точністю до одиниць відсотка вимірювати та контролювати вологість.

Необхідний мікроклімат контролюється вбудованими датчиками. Управління пароконвектоматом у ручному режимі (механічне) передбачає завдання таких параметрів на панелі керування: температура, вологість та час приготування. В апаратах з електронним типом керування достатньо лише вибрати страву на дисплеї блоку керування та параметри виставляються автоматично. Є й ручний режим, де кухар сам налаштовує всі етапи приготування і з легкістю може зберегти ці налаштування для подальшої роботи.

Дверцята оснащені жаростійким багатошаровим склом. Це виключає тепловтрати та можливість отримати опік. Система двоступінчастого відчинення дверей також захищає працівника від дії гарячої пари. Велика увага приділяється щільному приляганню дверцят до корпусу. Для цього використовується фірмовий ущільнювач дверей з спеціальним профілем.

У сучасних пароконвектоматах актуальною є наявність у комплектації температурного щупа. У ньому розташований датчик, який вимірює температуру всередині страви, що готується. Також душуючий пристрій за допомогою якого зручно та легко зробити миття поверхонь.

Поради щодо обслуговування.

Пароконвектомат потребує щоденного чищення. Рекомендується використовувати систему водопідготовки, виконану на підставі результатів аналізів водопровідної води, або як мінімум встановити пом’якшувач води. При цьому після закінчення роботи на внутрішній поверхні стінок машини все одно можуть залишатися відкладення кальцію – це нормально. Немає необхідності застосовувати жорсткі хімікати або відшкрібати осад вручну: більшість апаратів використовують режим автоматичного очищення. Оператор достатньо натиснути кнопку, щоб запустити процес, а потім взяти душ і вимити камеру.

Переваги пароконвектомату.

Отже, пароконвектомат = прорив у кулінарній справі. Ця машина-апарат ламає всі стереотипи про неможливість одним пристроєм замінити купу обладнання на професійній кухні.

Це придбання точно виправдає очікування кухаря.

Основні переваги:

  • універсальність, оскільки придбання даного приладу замінює собою плиту, шафу для смаження, сковороду та інше;
  • автоматизація процесу готування, що знижує трудовитрати;
  • економічність, що виявляється також у високому ККД пристрою, що дозволяє скоротити споживання енергоресурсів;
  • економія продуктів за рахунок делікатного приготування при оптимальних параметрах (вітаміни і мінерали зберігаються, як і загальна вага продукту під час процесу приготування);
  • можливість приготування безлічі страв одночасно абсолютно різних за складом;
  • легкість в управлінні;
  • ергономічність, якісна конструкція та займає мало місця;
  • простота догляду.